Haber

CHP’li Eren Erdem: Halk TV’de çalışan basın çalışanlarımız kararımızın hedefi değil

ANKARA – CHP’nin Halk TV ile yaptığı canlı yayın sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedilmesinin ardından Halk TV’de yayınlanan ‘Muhteşem Anılar’ programının Antalya Döşemealtı’nda yayınlanmasına izin verilmediği belirtildi. Halk TV kanadından CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’e yönelik tepkilerin ardından CHP’li Fazilet açıklama yaptı.

CHP’nin kurumsal kararlarının kişiselleştirilmemesi gerektiğini savunan Fazilet, partinin “sansür” uygulamadığını vurguladı. Halk TV çalışanlarının kararlarının kasıtlı olmadığını belirten Erdem’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

MAKUL DEĞİL: Halk TV’de bu sabah itibarıyla başlayan yayınlar doğrultusunda açıklama yapmak zorunlu hale geldi. Halk TV ile kurumsal bağlantımız sona ermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kararları kişiselleştirilmemelidir. Halk TV’nin kj bölümünde ‘Eren Erdem sözleşmeyi feshetti’ şeklinde açıklamalar yapılması makul bir yaklaşım değil. Kurucu Taraf olarak kurumsal kimliğimiz, merkezi ve yerel temsilcilerimizi kapsamaktadır.

KATILMAMAK İÇİN TERCİHLERİMİZ: Tabii ki Halk TV program yapmak için Belediyelerimizden “her TV kanalı” kadar yer tahsisi talep edebilir. Bu tahsislerin yapılmasında bir sakınca yoktur. Ancak ilgili programlara kurumsal olarak katılıp katılmama tercihimiz medya duruş belgemiz doğrultusunda tamamen partimizin insiyatifindedir. Partimizin yayınladığı genelge açıktır. Halk TV’nin iddia ettiğinin aksine bu genelgede hiçbir koşulda “sansür uygulama beyanı” yoktur.

NELERİ SANSÜRDÜK, NELERİ YASAKLARIZ: Ajanslar, medya ve emsal kuruluşlarla reklam anlaşmaları yapma veya yapmama hakkını saklı tutarız. Elbette ne sansürliyoruz ne de yasaklıyoruz. Bu bizim iletişim çerçevemizdir. Bu içerikte; “Tüm reklam ve canlı yayın hizmeti satın alma sözleşmelerimizi feshetme” kararımızın yansımalarından kaynaklandığını düşündüğüm tutarsız haberler de yanlış değil. Halk TV’de çalışan basın çalışanlarımız kararımızın hedefinde değil. Türkiye’de böylesine yakıcı bir gündem varken bu tartışmanın odağı olmayı uygun bulmuyor, halkımızın ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu