Haber

CHP’li Şener parlamenter sistemi teşhir etti: “Uzan meydan okudu, koalisyonlar dokunamadı!”

2001 yılında AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldı. Abdullatif Sene 54. Hükümette Maliye Bakanı, 58. ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Daha sonra AK Parti’den ayrılan Şener, son olarak 2018 seçimleriyle birlikte CHP’ye geçti. CHP’de Konya Milletvekiliolarak bulundu ŞenerGeçtiğimiz gün Youtube’da yayınlanan Oğuzhan Uğur, “Babacığım”programa katıldı.

CEM UZAN’DAN BİR SORU

Programda Şener’e soru soranlara firari Cem Uzan da katıldı. Manzaralı bir telefon bağlantısıyla programa katılan kaçak Uzan, Abdüllatif Şener AK Parti dönemine ilişkin bir soru sordu. Cem Uzan, 2003 yılında ÇEAŞ ve Kepez’e ait 10 baraja el konulmasıyla ilgili olarak, “Bu hırsızlıktır. Bu karar Bakanlar Kurulu kararı ile alınmıştır. Ali Babacan da bu karara imza attı. Sizin de imzanız var. Nasıl hala siyaset yapıyorsun? Senin hiç utanman yok mu?”dedim.

YANITINDA PARLAMENTER SİSTEMİN ZAYIF YANLARINI KEŞFETTİ

Cem Uzansuçlamaların yönelttiği soruya CHP’li Şenerzekice bir yanıt verdi.
Elektrik işleri ile ilgili mevzuatın açıklanması Şenerelektrikte tekeli önlemek amacıyla kişinin üretim, iletim, dağıtım ve ticaretini yapamaması durumunda kanunlar, Cem UzanÖnceki hükümetlerin defalarca uyardığını belirtti.

AK Parti nezdinde iktidarlara meydan okuyan Cem Uzan, ” tekel oluşturarakBunu yapmakta ısrarlı olduğunu söyleyen Şener, koalisyon hükümetlerinin Cem Uzan’a müdahale edemeyeceğini belirterek, 2002sorumluluğunda AK Partikanun çerçevesinde uzanmakkanunsuzluğuna karşı koyabileceğini söyledi.

KOALİSYONLAR CEM UZAN’A DOKUNAMIYOR

Şener, “Bu dört ana unsurdan ikisi bir kişinin elinde bir araya gelemez ki elektrikte tekel olmasın. Bu dört ana unsurdan ikisi bir kişinin elinde birleşemez. Önceki hükümetler de ısrarla diyorlar ki elektrikte tekel oluşmaz. Birini kabul et, diğerinden çekil… Uzan Bey ısrar ediyor ve karşımızdaki iktidarlara meydan okuyor: “O dönemdi sanıyorum, okur gibi biraz da medya gücüne güvenerek. Daha önce koalisyonlar olduğu için süreci yapamadılar. AK Parti döneminde konuyu takip eden Enerji Bakanlığı ve başbakanın bilgisi ile önce Kepez’e el konulması kararını öğrendik. Ardından banka işlemleri ile süreç tamamlandı.”dedim.

Abdullatif Şener ‘nin bu sözleri seçime kısa bir süre kala söylemesi dikkat çekti. Çünkü şu anda Şener bulunuyor. CHP’liBugün 5 partiyle birleşerek seçimleri kazanmayı, ardından devleti tekrar koalisyonlara getirecek olan Parlamenter Sisteme geçmeyi vaat ediyor.

Şener’in koalisyon dönemlerinde hükümetin zayıf olduğunu, etik olmayan işlemlere karışan bir iş adamına dahi müdahale edemeyeceğini açıklaması, 6’lılar tablosunun seçim öncesi savunduğu görüşlere aykırı bir söylem olarak kayıtlara geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu