Teknoloji

Horizon Forbidden West’in Dalga Sistemi Nasıl Yapıldı?

Horizon Forbidden West’in dalga sistemi nasıl yapıldı diye hiç merak ettiniz mi? Şayet ettiyseniz, Twitter üzerinden bir kullanıcının paylaşımı vesilesiyle artık öğrenebileceksiniz. Ayrıntılar haberimizde.

Horizon Zero Dawn için geliştirilmiş olan devam oyunu Forbidden West, Şubat ayı içerisinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa sunulmuştu. Yeni macera, anlattığı kıssa kadar birinci oyuna nazaran daha canlı dünyasıyla da oldukça dikkat çekmişti.

Horizon Forbidden West’in Dalga Sistemi Detaylandırıldı

Dün Twitter hesabı üzerinden dalga animasyonu ile ilgili kısa bir görüntü paylaşan Sir3O3 isimli kullanıcı, animasyonların kalitesine kaldığı hayranlığı lisana getirmiş. Bu paylaşımın üzerinden çok geçmeden alıntı yaparak yanıt veren Sanat Direktörü Jan-Bart Van Beek, bunun ardındaki işçiliğe değindiği kısa bir anlatımda bulunmuş:

“Forbidden West’in dalga sistemi, oluşturduğumuz en karmaşık sistemlerden birisiydi. Dalgaların kırılması ve birbirlerinin üstüne yığılmasını mümkün kılabilmek için üç boyutlu vektör yer değiştirmesi taşıyan resim sekansları kullanıyor. Bilhassa PS4 üzerinde çalışması gerekiyorsa, yapması zor bir şeydir.”

18 Şubat 2022 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkmış olan Horizon: Forbidden West, Altın Joystick Mükafatları 2022 merasiminde En Uygun Öykü Anlatımı mükafatını almıştı. The Game Awards 2022 için de Yılın Oyunu, En Güzel Oyun İdaresi, En Düzgün Kıssa Anlatımı, En Yeterli Sanat İdaresi, En Düzgün Ses Tasarımı, En Yeterli Performans ve En Düzgün Aksiyon / Macera Oyunu olmak üzere yedi kategoride aday gösterilmişti.

Son olarak, geçtiğimiz ay içerisinde sızdırılmış olan bir Sony dokümanına dayalı olarak, Horizon Forbidden West oyununun PC için geliştirilme basamağında olduğunu öğrenmiştik. Elbette bu resmi bir duyuru sayılmaz, lakin birinci oyunun çıktığını göz önünde bulunduracak pek de büyük bir sürpriz sayılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu